729539626               polfem@op.pl               logo facebook  logo Instagram  logo Pinterest                                           

Tapioka – czym jest i dlaczego używać jej w diecie bezglutenowej

34.jpg

Tapioka wydaje się być odpowiedzią na potrzeby wszystkich osób, których ważna jest dieta bezglutenowa i unikanie dodatków chemicznych do jedzenia.

Właściwości tapioki znane są od dawna i może dlatego staje się ona coraz bardziej popularna i obecna w naszej kuchni.


 

 

Maniok i tapioka znane są ludzkości od bardzo dawna

Maniok, z którego tapioka jest wytwarzana, to trzecia roślina, po pszenicy i ryżu, dostarczająca ludziom pożywienia. Po zmieleniu bulw manioku otrzymuje się masę, która następnie jest suszona, prażona oraz kolejny raz mielona. Powstająca w ten sposób mąka (mączka skrobiowa lub tapioka) służy do pieczenia chleba i innych produktów. Ponieważ tapioka jest naturalnie bezglutenowa, lekkostrawna i neutralna smakowo, stała się jednym z głównych składników produktów dla osób z dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi.

Jej właściwości znane są od dawna mieszkańcom Ameryki Południowej, skąd została rozpowszechniona na cały świat. Tapioka nie tylko pomaga w trawieniu, ale także reguluje krążenie i ilość czerwonych krwinek, obniża poziom cholesterolu, chroni przed cukrzycą i Alzheimerem.


 

 

Dania z tapioki – jest w czym wybierać

Mimo, że jednym z najpopularniejszych sposobów jej przygotowania jest pudding, zalety tapioki pozwalają na inne, bezglutenowe, kuchenne rewolucje. Po zalaniu jej gorącą wodą, powstaje kleiste ciasto, które staje się bazą wielu produktów - pierogów, naleśników, racuchów, ciast czy pieczywa bezglutenowego i wegańskiego.

Tapioka, to więcej niż kolejna moda czy „wynalazek z Zachodu”. To naturalne, na nowo odkrywane źródło niezbędnych witamin i minerałów, które dodatkowo ułatwia trawienie i pozwala na urozmaicenie diety każdego bezglutenowca i alergika.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.